״שמונה חודשים בלי עבודה ובלי עתיד. הכל שחור״


חברות, עסקים, תחומים ותפקידים נמחקו לחלוטין ממפת התעסוקה. רחוב בתל אביב, נובמבר 2020. צילום: אלעד גוטמן


העדות של סיון מרילי


16.3.2020. זה התאריך שילווה אותי לכל מקום, בכל זמן ועד העולם הבא אם יש כזה. ענף התיירות, בו אני עובדת, הוא בין הענפים שנפגעו אנושות, עד למחיקה מוחלטת של חברות, עסקים, תחומים ותפקידים ממפת התעסוקה.


אני נמנית על אלו "ששפר עליהם מזלם" והיו בין האחרונים לצאת לחל"ת. רבים מחבריי פוטרו או חול״תו במספר פעימות בפברואר ומרץ. שמונה חודשים לתוך המשבר ואין אופק, אין עתיד. המחשבות מתרוצצות בין הסבה מקצועית ש״תמציא אותי מחדש״ למעבר למדינה אחרת מבלי להביט לאחור.

מפעלי חיים התמוטטו, אנשים איבדו את מקור פרנסתם, והכי נורא הוא שאין אופק לאנשי ענף התיירות. זה פוגרום

בתחילה המצב הובן, ואף היה שיתוף פעולה מלא עם ההנחיות שהומטרו עלינו, אך בהמשך דברים לא טובים קרו. התחושה שהחלטות מתקבלות ממניעים זרים ולא עניינים החלה לחלחל יותר ויותר עמוק, בייחוד כשבעולם החל ממאי חזרו למעלה מ-90 אלף טיסות יומיות ואצלנו - השערים נעולים. אפילו מדינות עולם שלישי מצאו פתרונות, יזמו רעיונות חדשניים לחידוש התיירות… ורק אצלנו שחור. הרבה שחור, תסכול ומיאוס.


מפעלי חיים התמוטטו, אנשים איבדו את מקור פרנסתם, והכי נורא הוא שאין אופק לאנשי הענף. 250 אלף משפחות ברשימת המתנה למוצא פיהם של הנחשלים בממשלה. שמונה חודשים ללא עבודה ועד לא ידע. פוגרום, לא פחות מזה.70 כשלונות הממשלה בניהול משבר הקורונה - פרויקט אתר שקוף

העדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: