״אני ואשתי פוטרנו. ביחד הפסדנו 7,000 שקל בחודש״


״פעמיים נכנסתי למקלחת ובכיתי, אבל אני לא רוצה שהילדים שלי יראו ״. למצולמים אין קשר לנאמר. צילום: אלעד גוטמן


העדות של חמודי

עבדתי כמנהל מפעל של רשת מסעדות וקצביות. הם נפגעו קשות במשבר. בפעימה הראשונה פוטרו 60 אנשים. בפעימה השנייה פוטרו פחות, אבל הגיעו גם לדרג הניהולי וגם אני פוטרתי. בהתחלה הוציאו אותנו לחל״ת ואחר כך אמרו לנו שהמצב קשה ואין למה להמשיך להחזיק אותנו. זה קרה ביולי ומאז אני מחפש עבודה. יש לי ראיון עבודה מחר, יש לי ראיון היום, אני מקווה שמשהו יסתדר.


מבחינה כלכלית המצב שלי מאוד רעוע. גם אשתי פוטרה, יש לנו שלושה ילדים ואנחנו במצב של הישרדות. ביחד, איבדנו הכנסה של 7,000 שקל בחודש. זה המון. אנחנו גרים בשכירות, קניתי רכב לפני הקורונה, יש לי כל מיני התחייבויות מלפני הקורונה ועכשיו צריך להמשיך לשלם אותן עם 7,000 שקל פחות. יש לי גם הלוואה שאני מחזיר לבנק, 2,000 שקל בחודש.


למצוא עבודה היום זה ממש קשה. על כל משרה יש אלף ואחד מועמדים. התחרות רבה, וגם בשכר אנשים מתפשרים. לפני הקורונה, כשהייתי דורש שכר הייתי רואה שמנסים להוריד קצת, אבל עכשיו הכוח פשוט בידיים של המעסיקים. הם אומרים לך שלא מוכנים לשלם ככה על עבודה שלפני המשבר אתה יודע שזה מה שהיו נותנים בה. אולי המעסיקים מנצלים את המצב, אולי בעצמם מצבם הכלכלי גרוע, אולי זה הכל ביחד.


אני מנסה לשמור על אופטימיות, אני מנסה להחזיק את הבית, הילדים לא מרגישים את המשבר אבל אני ואשתי מדברים המון. לבד, אני גם מגיע למצב שאני בוכה מהמצב - זה קשה כשאתה לא רואה אור בקצה המנהרה. פעמיים נכנסתי למקלחת ובכיתי, אבל אני לא רוצה שהילדים שלי יראו. אני משדר להם רק אופטימיות וחוזקה.


אני חושב שהממשלה היתה צריכה להגיד לחברות - במקום לפטר את האנשים, קחו מאיתנו כסף ותחזיקו אותם אצלכן. הקושי הוא למצוא מקום עכשיו. יש לי ניסיון והשכלה, ולמרות הכל אני ממש מתקשה למצוא עבודה. לא חשבתי בחיים שאהיה ככה, עבדתי כל החיים. אני שונא להיות בלי עבודה.


אני חושב שהממשלה היתה צריכה להגיד לחברות - במקום לפטר את האנשים, קחו מאיתנו כסף ותחזיקו אותם אצלכן. קשה למצוא מקום עבודה עכשיו


דוח קורונה: מחסור כמדיניותהעדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: