״אבי ילדיי מת במיון במרץ ועד היום אנחנו לא יודעים למה״


אפילו בתעודת הפטירה לא רשומה סיבת המוות. אני חוששת שלא התייחסו אליו


העדות של אסתי לס

אכתוב על הגרוש שלי, אבי ילדיי, משה צור ז״ל, בן 62 במותו. הוא נפטר בבית החולים איכילוב בחודש מרץ 2020, לא מקורונה אלא מהמחדלים שהם תוצאה של ההיסטריה ששררה בעקבות הקורונה.

משה היה בן אדם בריא בדרך כלל, לא ביקר בקופת חולים בכלל. רק בשבועיים האחרונים לחייו הרגיש לא טוב. אמרו בהתחלה לא להגיע לבית חולים, אז הוא התפנה רק כשכבר לא הצליח לנשום. הוא היה אדם חזק, בעל מסעדה בתל אביב, עבד עד יומו האחרון. באותו יום שני הוא סבל מקשיי נשימה. הוא הסכים להתפנות על ידי מגן דוד אדום לבית החולים, במחשבה שיש לו קורונה.

בסביבות השעה 13:00 הוא נכנס לבית חולים לבד, הולך על שתי רגליו, בהכרה מלאה, מספר לרופאים ממה הוא סובל. הוא עבר מספר בדיקות, ובשעה 18:00 כבר לא היה בין החיים.

לא הרשו לבני משפחה להיות איתו, למרות שבדיעבד הסתבר שאין לו קורונה. וככה, בלי שום הסבר, הוא הלך. עד היום אנחנו לא יודעים ממה הוא באמת נפטר. בתעודת הפטירה הרשמית ממשרד הפנים, החלק המיועד לסיבת המוות נותר ריק. הוא נפטר לבד ובודד - ואנחנו נותרנו ללא הסבר, ועם הרבה שאלות.

אני חוששת שפשוט לא התייחסו אליו בתוך כל הבהלה. אפילו לילדים שלי לא הודיעו שהוא נפטר. הבן שלי התקשר לשאול מה שלומו, ואמרו לו להגיע לבית החולים. חשבנו שיגידו שהוא במצב קשה, אבל ככה, באמצע המסדרון, אמרו שהוא מת. העולם קרס עבור הילדים שלי, שהיו קשורים מאוד לאבא שלהם, 20 טלפונים ביום הם היו עושים אליו.

זה מוות לא מוצדק.

מסעדת הפועלים של משה, ברחוב המסגר, פועלת כבר עשרות שנים. הוא ירש אותה מאמו. אחרי שעברו השלושים, הבן שלי שעבד עם אבא שלו במסעדה, ביקש להפסיק לקבל חל״ת והעביר את העסק על שמו. הוא הרי אדם ישר. אלא שעכשיו הוא אפילו לא זכאי לסיוע מהמדינה! מבחינת הרשויות - זה עסק חדש שנפתח במאי.


אפילו לילדים שלי לא הודיעו שהוא נפטר. הבן שלי התקשר לשאול מה שלומו, ואמרו לו להגיע. חשבנו שיגידו שהוא במצב קשההאוצר מסרב לתת למשרד הבריאות תוספת תקציב מיוחד לקורונה
העדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: