״אני בוכה לה בטלפון שתשלח אותי לבית חולים והיא לא מאמינה לי״


״האחות בקופת חולים לא הקשיבה לקול שלי ורק המשיכה לזלזל בי״. אלונה אסולין, צילום ביתי.

העדות של אלונה אסולין


בלילה של ה-28.12 הרגשתי לא טוב, הרגשתי שאני קורסת. התקשרתי לקופת החולים וענתה לי אחת האחיות. בכיתי לה בטלפון, אמרתי לה שאני מרגישה שמשהו לא סדר ושאני חושבת שיש לי קורונה, היא אמרה לי שאני היסטרית ושאין לה מה לעשות. בכיתי את נשמתי בטלפון, אמרתי לה שאני מבקשת שתסתכל במחשב לראות את העבר הרפואי שלי; שאני חולה כרונית, שיש לי סכרת, שאני אחרי סרטן ויש לי לחץ דם גבוה. הרי הכל מתועד במחשב, התחננתי שבבקשה תתן לי הפניה להתפנות לבית חולים, והיא בתגובה אמרה לי לחכות לבוקר. עניתי לה שאני אולי לא אשרוד עד הבוקר, שאני לא יודעת מה יקרה, פשוט הרגשתי שהגוף שלי קורס. הגוף בקורונה ממש בגד בי. נתתי הוראות לגוף, והגוף לא עשה את מה שאני אמרתי לו, הוא חלש, ואני בוכה לה בטלפון ״בבקשה תשלחי אותי לבית חולים״ והיא לא מאמינה לי.


אני אישה בת 50, חולה כרונית, יש לי סכרת קשה ולא מאוזנת, יש לי לחץ דם גבוה, אני אחרי סרטן, והחום רק המשיך לעלות והרגשתי רע מאוד. והאחות בקופת חולים לא הקשיבה לקול שלי ורק המשיכה לזלזל בי. זו לא פעם ראשונה שזה קורה לי מול קופת החולים, אבל בתקופת הקורונה כן ציפיתי שהיחס יהיה אחר.


כמה זה יעלה לכם ביוקר לשלוח אותי לבית חולים?! ואם יקרה לי משהו? זה יעלה לכם ביוקר.

אמרתי לבעלי שנחכה כמה דקות ונתקשר שוב, אולי תענה לי מישהי יותר נורמאלית. אחרי כמה דקות באמת צילצלתי בשנית וענתה לי מישהי יותר גרועה, הראשונה עוד שמעה אותי, השניה בכלל לא הייתה מוכנה להקשיב ״מה שאמרו לך קודם, את תחכי לבוקר״.

כמה זה יעלה לכם ביוקר לשלוח אותי לבית חולים?! ואם יקרה לי משהו? זה יעלה לכם ביוקר. האחות התחילה לטעון שאני מאיימת עליה כעובדת ציבור. במקום לפרש את המצוקה שלי היא פרשה את זה כאיום, היא התחילה במשחק אגו ממש מכוער. דרשתי ממנה שתתן לי לדבר עם רופא.


אני בחיים לא אשכח את השיחה עם הרופא הזה. שוב אני מספרת לו שאני מרגישה שמשהו לא בסדר, שאני קורסת. אני מספרת לו על החום הגבוה, על כאבי השרירים והמפרקים, על זה שיש לי בחילות, כאב ראש קטלני, ושאני מרגישה שהגוף שלי בוגד בי. הרופא מיד קטע אותי ואמר לי לעצור את השיחה ולנסוע מיד לבית החולים. איך שהוא אמר את זה ונתן לי הפניה טסתי לשם מיד.


בבית החולים מיד בדקו אותי ותוך 25 דקות הגיעו התוצאות שאני חיובית לקורונה. אושפזתי במחלקת ההתפרצות והייתי מאושפזת שם עשרה ימים. פה אני חייבת לציין גם את הטיפול המסור של הצוות הרפואי בבית החולים בצפת, יש לך רופא צמוד ואחות צמודה. הרגשתי שהגעתי לגן עדן, לא הפסיקו לטפל ולדאוג לאורך כל האישפוז.


זו תקופה נוראית לעבור לבד, אבל בית החולים שם היה בית חולים מחבק, האחיות הן כמו האחיות האמיתיות שלך והרופאים מדהימים.

את שומעת על המצב בבתי החולים בארץ, שאנשים נפטרו כי רופאים ואחיות לא הגיעו אליהם, אני גם בטוחה שזה נכון ושאף אחד לא משקר, אבל זה לא נכון לגבי בית החולים בצפת. אין דבר כזה , אני חרדתית ואני פחדתי, וכל הלילה הם ״הציקו״ לי, באו לבדוק אם הבקבוק מים שלי התרוקן, וישר הביאו עוד אחד. הטיפול שלהם לא רק עזר לי להתגבר על הקורונה הם גם איזנו את רמת הסוכר שלי. בחיים לא הייתי מאוזנת, אני אישה בת 50, והרופאים שלהם הביאו אותי לרמות סוכר שיכולתי רק לחלום עליהן. 24/7 כל הזמן מטפלים בך, באים אלייך ודואגים לך.


הם היו שם כדי לעודד ונתנו כתף. בכל התקופה הזו הייתי לבד, כי הדבקתי את בעלי ואת הבן שלי. הם היו בבידוד בבית ולא יכלו לבוא לבקר, וגם לא היה מי שיטפל בהם. זו תקופה נוראית לעבור לבד, אבל בית החולים שם היה בית חולים מחבק, האחיות הן כמו האחיות האמיתיות שלך והרופאים מדהימים.

כעבור עשרה ימים חזרתי הביתה. עברנו מאז גם תקופה לא קלה עם ההחלמה. שלשום בבדיקות הרופא אמר לי במפורש מחלימי קורונה זה לא מתאוששים לגמרי, כל אחד חטף איזושהי מכה. שרירי הרגליים בוגדים בי והראייה מאוד נפגעה, אני לא יכולה לראות שמש. השרירים של הגוף שלי חלשים, כאילו הגוף שלי הזדקן. אני בת 50 ובגוף בת 80. אני לא מצליחה לעלות מדרגות למשל, מאוד מאוד קשה לי. עכשיו אני מתחילה להיות מטופלת שם, אני צריכה לעבוד סידרה של בדיקות והם אומרים שהם בעצמם לומדים את זה. הם בעצמם לומדים את הקורונה דרך האנשים.


כבר עברו שלושה חודשים ובדיעבד קופת חולים עשתה בדיקה מאוד מעמיקה אצלה, ואכן הם מצאו שהיו ליקויים ושיקולי דעת מוטעים שהובילו לכך אחיות ננזפו. אחרי שאושפזתי הם התחננו שאשאר בקופה שלהם. הם עשו עבודה מאוד רצינית רק כדי שאשאר.


בדיעבד קופת חולים עשתה בדיקה מאוד מעמיקה אצלה, ואכן הם מצאו שהיו ליקויים ושיקולי דעת מוטעים שהובילו לכך אחיות ננזפוהעדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: