״אני לא רואה את הסוף, את הרגע שבו אצליח להתגבר על המינוס״


"האבטלה אפילו לא כיסתה את שכר הדירה״. למצולמים אין קשר לנאמר. צילום: אלעד גוטמןהעדות של סרג' דונסקיק


אני בן 29 מאילת. עבדתי בחנות בגדים ובעקבות המשבר פוטרתי. אחרי זה נכנסתי למינוס שמאוד קשה לי לצאת ממנו, דמי האבטלה לא הספיקו לשכר הדירה אפילו. המצב שאני נמצא בו מאלץ אותי לעבוד בכמה עבודות במקביל כדי לכסות את המינוס. הבנק רוצה לעקל לי את החשבון ובינתיים עיקלו לי את האשראי. המצב משפיע גם על מערכות היחסים בחיי, ואני לא מצליח למצוא בת זוג.


בעקבות המשבר נכנסתי לדיכאון, הלכתי לטיפול פסיכולוגי מטעמי (אני מטופל עוד מתקופת הצבא), המשפחה שלי תומכת בי כמה שהיא יכולה. בני משפחתי נמצאים במרכז ובצפון, ובאילת אני די בודד.


כרגע אני עדיין בקשיים. אני תקוע במצב שאני לא רואה איך אני יכול לצאת ממנו. אני לא רואה את הסוף. אני לא רואה את הרגע שבו אוכל להתגבר על המינוס הגדול בחשבון שלי. כדי שלא יעקלו את החשבון, אני חייב להעביר לבנק 9,000 שקל החודש ולא יודע מאיפה להביא את הסכום הזה. במיוחד כשבאותו זמן אני צריך גם לשלם שכר דירה ולדאוג למחיה בסיסית.


הדאגה הגדולה שלי היא שאמצא את עצמי בלי דירה, שהבנק יעקל לי את החשבון ושבעקבות כל הלחץ אכנס שוב לדיכאון שיקשה על התפקוד שלי והחובות יגדלו עוד יותר.החשש הגדול שלי הוא שאמצא את עצמי בלי דירה, שהבנק יעקל לי את החשבון, שאכנס שוב לדיכאון והחובות יגדלו עוד יותר


דוח קורונה: מחסור כמדיניותהעדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: