״לא מבינים שספורט יכול להציל חיים. אותי זה הציל״
העדות נגבתה בשיתוף מרכזים לצדק חברתי


העדות של איליה גרד, מאמן ולוחם באמנויות לחימה, הבעלים של ״Fight Club״ במודיעין

פתחנו את העסק שלנו בינואר 2020. בחודשיים וחצי שהיתה לנו פעילות, הגענו ל-50 מינויים שמספיקים לכיסוי כל ההוצאות פה. ואז התחיל כל הבלאגן… הסטודיו לא פעיל מחודש ספטמבר, זו פעם שנייה השנה, מה שממש מקשה עלינו לשמור על המנויים הקיימים, וכמובן לא נותן שום אופציה לגדול. בגלל שאני עסק חדש לא קיבלתי שום מענקים, ואנחנו פה בינתיים במסע של להישאר בחיים. גם בחודשים שאני לא יכול לעבוד, אני עדיין משלם ארנונה מלאה.


אמנויות לחימה יכולות להציל חיים. מישהו שאולי קצת אלים, שיש לו נטיות או עצבני בעבודה - יכול לבוא לפה ולהוציא אנרגיה ולקחת אותה למקום חיובי


זה מתסכל, כל יום מתקשרים אלי, שואלים ״מתי אפשר להתאמן?״, ״הילדים בבית משתגעים״, ״עלינו במשקל״, ואין לי תשובות. אנשים צריכים את זה, אנשים לא מבינים כמה ספורט חשוב במדינה ובמיוחד אמנויות לחימה. זה יכול להציל חיים במקרים מסויימים. מישהו שאולי קצת אלים, שיש לו נטיות או עצבני בעבודה - יכול לבוא לפה ולהוציא את האנרגיה שלו ולקחת אותה למקום חיובי. ללמוד שליטה עצמית.

ילדים שלא יכולים לשבת דקה במקום מגיעים למקום כזה ותוך חודש הם מתאמנים אימון שלם של שעה בלי להוציא מילה. אני יודע כי אמנויות לחימה הצילו אותי. אותי העיפו משישה תיכונים שונים, ובסוף הגעתי להצלחה גדולה בספורט. העובדה שמקום כזה לא מצליח להתקיים, זו אבדה גדולה לכולנו כקהילה. אני לא יודע אם אנחנו נגיע לסגר שלישי לפני שיתנו לנו לעבוד, ואני לא יודע אם נוכל להחזיק מעמד עוד סגר.

בגלל שאני עסק חדש לא קיבלתי שום מענקים, ואנחנו פה בינתיים במסע של להישאר בחיים


חיזוק הרשויות המקומיותהעדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: