״כל החיים שילמנו למדינה, עכשיו בא הזמן שאני צריך משהו בחזרה״
העדות של דודי גודר, בעלים, הברלה


שמי דודי גודר. ביחד עם שותף, גרשון קדמוני, אני בעלים של ״הברלה״ כבר 13 שנים. הקורונה עשתה לנו, כמו לכל עם ישראל - הכי רע שיכול להיות בעולם. אנחנו הקטנים, שמחזיקים פה מעמד בכח, בפריפריה - זה פריפריה. אני מעסיק פה 85 אנשים מהסביבה - מהקיבוץ, ממושבים.


אני חושב על העובדים... אני רוצה לבכות. הם אנשים מסורים, אכפתיים, למה אני לא יכול לפרנס אותם? תמיד אמרתי: הם קודם. אבל זה גם מה שצריכה להגיד המדינה! אתם קודם. קודם העם, אחר כך אנחנו. כל החיים שילמנו למדינה, ואני אפילו אהבתי לומר - אני אוהב לשלם מס הכנסה. זה מעיד שאני בסדר, שיש לי רווח, אין לי שום בעיה עם זה. אני נתתי ערך מוסף למקום הזה, וזכיתי שהקהל יצביע ברגליו ויבוא לכאן כל הזמן. אז למה אני לא יכול לצפות שהמדינה תבוא לעזרתי עכשיו?


אני חושב על העובדים ואני רוצה לבכות. למה אני לא יכול לפרנס אותם? תמיד אמרתי: הם קודם. זה גם מה שצריכה להגיד המדינה! קודם העם, אחר כך אנחנו

הקיבוץ (להבות חביבה), כל הזמן אומר לי - אתה רוצה לצאת מפה? תסגור, אנחנו לא נחייב אותך בפיצויים שלך. כאילו לא צריך תרבות. באים אלי עם דרישת תשלום מס יולי, דרישת תשלום מס יוני, רוצים ממני אגרת פינוי אשפה. איזה אשפה?! ממרץ אין לי אשפה. זה מתסכל מאוד.


לכל רשות בעולם - רק שילמנו, שילמנו, שילמנו, והפסדנו ושילמנו. עכשיו בא הזמן שאני רוצה לקבל משהו חזרה. ממי אני אבקש? מי אמור להגן עליי בעתות האלה? רק המדינה. אבל האמת? אני שקוף, והעובדים שלי עוד יותר שקופים.
העדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: