״כל עיכוב במתן הטיפולים מחזיר את הבן שלי אחורה״
העדות נגבתה בשיתוף מרכזים לצדק חברתי


העדות של עדי מן, חברת מועצת העיר מודיעין-מכבים-רעות

לפני שנתיים הבן הקטן שלי חלה בסרטן. הגידול היה בעמוד השדרה ונוצרה בעיה ברגליים, וכתוצאה מכך הוא נדרש לטיפולים שיקומיים ארוכי טווח. בזמן הקורונה הטיפולים האלה לא תמיד היו קיימים. בשנה שעברה הוא היה בגן החלומות, שזה גן של ילדים שמחלימים מסרטן. את כל הטיפולים האלו הוא קיבל במסגרת הגן, אבל הגן נסגר לחודשיים בסגר, בגל הראשון.

סגירת הגן גרמה לכך שהוא לא קיבל את הטיפולים שנדרשו לו. כך גם השנה, בגל השני, בתקופת הסגר הטיפולים הפיזיותרפיים שהוא מקבל פעמיים בשבוע לא יכלו להינתן לו - בגלל הקורונה, עד שהם חזרו לשגרה. כל עיכוב כזה במתן הטיפולים השיקומיים מחזיר אותו אחורה וגורם לעיכוב בהתפתחות התקינה שלו.

הייתי רוצה שתהיה התייחסות לאוכלוסיות בסיכון, התייחסות ממוקדת. יש המון ילדים ובני נוער שנחשבים אוכלוסיות בסיכון - אם זה ילדים חולים בסרטן עם מערכת חיסונית מוחלשת, אם זה ילדים מושתלי כבד, מושתלי כליות, שבעצם היותם אוכלוסיות בסיכון, זה מקבע משפחות שלמות בתוך הבתים שלהן. ואין להם מענה, אין איזושהי תוכנית שאומרת נעשה איקס בשביל המשפחות האלה כדי שהאחים יוכלו ללכת למוסדות החינוך, כדי שהילד שנמצא בבית יוכל ללמוד כמו שצריך ולהשלים את הפערים. זה אחד המצבים הכי מתסכלים שיכולים להיות, ואין חשיבה אפילו על בניית תוכנית בשביל המשפחות האלה.


״זה מתסכל שאין תוכנית שאומרת נעשה איקס בשביל המשפחות האלה - כדי שהאחים יוכלו ללכת למוסדות החינוך, כדי שהילד שבבית יוכל ללמוד כמו שצריך״

חיזוק הרשויות המקומיותהעדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: