״להיכנס למחלקת קורונה ולטפל בחולים שם - זו זוועה״


״אתה רואה בני אדם שמתפרקים לך מול העיניים״, למצולמים אין קשר לנאמר. צילום: אלעד גוטמן


העדות של איציק

אני עובד במערכת הבריאות כטכנאי רנטגן כ-30 שנה ונכנס ומטפל בחולי קורונה גם. כאזרח, הדבר שהכי מרגיז אותי זה שאין לנו חיסון פעיל כפי שהיה אמור להוות לנו. המכון הביולוגי בנס ציונה פרסם בתחילת יוני שיש חיסון מוכן לניסוי קליני. וזה נעלם עד נובמבר - לאן זה נעלם? אני בעצמי התנדבתי דרך המחלקה למחקרים קליניים בתל השומר לניסוי. בגלל הגיל אני שייך לנסייני השלב השני. אני מתקשר כל יום ושואל מה קורה עם הניסוי - וכלום. אתמול כבר התחסנתי עם החיסון של פייזר.

רציתי לקדם את הדבר הזה, לתרום את גרגר החול שלי למאמץ כדי שנהיה במקום אחר לגמרי מהמצב של היום. ברגע שהודיעו על תחילת הניסויים התקשרתי ישר להתנדב ואמרו לי שיתחילו את הניסוי אחרי החגים. למה אחרי החגים? איפה הדחיפות? אני שואל את עצמי - מי עיכב את החיסון הישראלי? ואני מת שתהיה ועדת חקירה שתבדוק את זה.

יש לי בן מובטל כבר עשרה חודשים, בן 30. הוא משגע ומשתגע. הוא עלה במשקל, לא מרגיש טוב, משתעמם רצח. ואני - להיכנס למחלקת קורונה ולטפל בחולים שם זו זוועה. אתה רואה בני אדם שמתפרקים לך מול העיניים. יש כאלה שפשוט עם תסמינים קלים והם תקועים במחלקה שבועיים-שלושה עד שיחזרו להן שתי בדיקות שליליות. בבידוד מוחלט, רוצים הביתה. ויש תסמינים קשים שמונשמים ומורדמים שבועות, שיוצאים מזה - או שלא יוצאים מזה.


אני שואל את עצמי - מי עיכב את החיסון הישראלי, ואני מת שתהיה ועדת חקירה שתבדוק את זה

ויש את מה שאני מרגיש - להתלבש ולהתמגן, להיכנס ולצאת משם ולא לעשות שום שטות שתביא את הדבר הזה הביתה. זה קשה מאוד. אני נכנס לכמה דקות, שעה, שעה-וחצי. אבל ראיתי אנשים שעובדים איתי שלא נזהרו ונכנסו לשם והתפרקו. הם בהיסטריה, ״אני רוצה הביתה״. גם המבוגרים שבודדים שם, זה קשה להעביר את זה במילים.

ואיפה נהיה בחורף הבא? במקום לפתח בעצמנו את החיסון - שוב נקנה את זה מחו״ל. מי פה מעוניין שהמצב הזה יימשך? 800 אלף איש מובטלים סגורים בבית, לא רק הבן שלי. אנשי התרבות… אם אתה שומר שני מטר מרחק, נמנע מלגעת במשטחים ולובש מסיכה - כאן זה נגמר. הכללים לא קשים אבל אנשים לא מיישמים אותם. וכאן אני שואל גם - איפה האכיפה? היא לא קיימת.

חולה קורונה יכול לטוס לחו״ל עם אישור מזויף, הוא יכול לנסוע לאילת עם אישור מזויף. אלה מקרים שקרו. למה הם לא עומדים לדין כמו מחבלים? כמו רוצחים? איך יכול להיות שמישהו נותן למישהו אחר אישור מזויף לטוס לחו״ל ואנשים טסים בעוד שהם חולי קורונה? מי אחראי על המחדל הזה?

אני מרגיש בעיקר כעס על הסגר השני, על העונש הקולקטיבי, על זה שהבן שלי לא עובד. הייתי רוצה לראות את המנהל הביולוגי בנס יונה שיסביר על מה הוא מדבר כשהוא מדבר בכנסת על ״רגולציית יתר״.חולה קורונה יכול לטוס לחו״ל עם אישור מזויף, הוא יכול לנסוע לאילת עם אישור מזויף. למה הם לא עומדים לדין כמו מחבלים? כמו רוצחים?


זמנים קשים, כסף קל: לאן זרמו המיליונים של רכש הקורונה?
העדויות החדשות שכולם מדברים עליהן: